Android, iOS ve Blackberry için IBM Connections Mobile 1.2.2

Mayıs 2016

IBM Connections Social Cloud Mobile Editor on iOS için erişilebilirlik özellikleri

Erişilebilirlik özellikleri, kısıtlı hareket ya da sınırlı görme yeteneği gibi bir engeli olan kullanıcıların, bilgi teknolojisi içeriğini başarılı bir şekilde kullanmalarına yardımcı olur.

Erişilebilirlik özellikleri

Connections Social Cloud mobil düzenleyici, aşağıdaki temel erişilebilirlik özelliklerini içerir:
 • Bu ürün standart hareketleri kullanır.
 • Yalnızca klavye işlemleri
 • Sınırlı görüş kabiliyeti olan kullanıcılar için Apple'ın ekran okuyucusu VoiceOver'ı destekler.

Daha fazla bilgi için iOS Erişilebilirlik özelliklerini yapılandırma web sayfasına gidin.

Klavyeyle gezinme

Bu ürün standart gezinme tuşlarını kullanır.

Arabirim bilgileri

Connections Social Cloud mobil düzenleyici kullanıcı arabirimi, saniyede 2-55 kez açılıp kapanan içeriği içermez.

Connections Social Cloud mobil düzenleyici ürün bilgileri, art arda sayfa stiline dayanır. Aygıt ya da tarayıcı ayarlarını kullanarak yazı tipi boyutunu ayarlayabilirsiniz.

İlgili erişilebilirlik bilgileri

Standart IBM yardım masası ve destek web sitelerinin yanı sıra IBM, satır ve destek hizmetlerine erişim için işitme güçlüğü yaşayan müşterilerin kullanması için bir TTY telefon hizmeti sağlamıştır:

TTY hizmeti
800-IBM-3383 (800-426-3383)
(Kuzey Amerika için)

IBM ve erişilebilirlik

IBM®'in erişilebilirliğe ilişkin taahhüdü hakkında daha fazla bilgi almak için IBM Human Ability and Accessibility Center web sitesine bakın.

Dosyalarla çalışma

Mobil aygıtınızda yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz bazı görevler burada yer almaktadır.

IBM Connections Social Cloud Editor şunları gerçekleştirmenizi sağlar:
 • IBM Connections Social Cloud Dosyalar içindeki ya da dışındaki dosyaları görüntüleme.
 • Dosyalar oluşturma.
 • Aşağıdakilerin tümü sizin için geçerliyse bir dosya düzenleme:
  • IBM Connections Social Cloud içinde oluşturulan bir dosya için, dosyayı siz oluşturdunuz, biri dosyayı sizinle paylaştı ve size Düzenleyici erişimi verdi.
  • Düzenleyici erişiminizin olduğu karşıya yüklenen bir dosya için, dosyanın sahibi başkalarının düzenlemesi için dosyayı hazır duruma getiren ilk çevrimiçi düzenlemeyi gerçekleştirdi.
   Not: Biri Düzenleyici erişiminizi kaldırırsa, sayfa yenileninceye kadar Düzenle düğmesi görünür, ancak yine de belgeyi düzenleyemezsiniz.

Belge, elektronik sayfa ya da sunum oluşturma

iOS ya da Android aygıtınızda, çevrimiçi olarak paylaşabileceğiniz bir belge oluşturmak için IBM Connections Social Cloud Editor uygulamasını kullanın.

Microsoft Word, Excel ya da Powerpoint dosyaları olmak üzere 3 tür dosya oluşturabilirsiniz.

Yeni bir Word belgesi oluşturduğunuzda her zaman .docx biçiminde kaydedilir. Var olan belgeler, özgün biçiminde düzenlenebilir ve kaydedilebilir.

Yeni bir elektronik sayfa oluşturduğunuzda her zaman .xlsx biçiminde kaydedilir. Var olan elektronik sayfalar, özgün biçiminde düzenlenebilir ve kaydedilebilir.

Yeni bir sunum oluşturduğunuzda her zaman .pptx biçiminde kaydedilir. Var olan sunumlar, özgün biçiminde düzenlenebilir ve kaydedilebilir.

 1. IBM Connections Social Cloud Editor uygulamasını kullanarak ya da IBM Connections Social Cloud uygulamasında Dosyalarım ekranından yeni bir dosya oluşturabilirsiniz.
 2. Dosyalarım ekranından Ekle ya da Dosya Ekle seçeneğine ardından Belge Oluştur seçeneğine dokunun.
 3. Connections Social Cloud Editor uygulamasından + seçin ve oluşturmak istediğiniz dosya tipini seçin:
  • Belge
  • Elektronik sayfa
  • Sunum
 4. Dosya untitled.uzantı olarak adlandırılır. Yeni dosyanıza bilgileri girin.
 5. Bilgi ekleme ve değişiklik yapmayı tamamladığınızda değişikliklerinizi Connections Social Cloud Dosyalarkonumuna kaydedin:
  • Diğer menüsünden Kaydet ya da Kaydet ve Kapat seçeneğine dokunun.
  • Connections Social Cloud karşıya yükleme açılan penceresinde bir dosya adı ve yeni dosya için isteğe bağlı olarak diğer özellikleri girin.
  • Kaydet düğmesine dokunun. Dosya karşıya yüklendiğinde Dosyalarım ekranında en son bulunduğunuz yere kaydedilir.

Dosyaları düzenleme

IBM Connections Social Cloud Editor uygulamasını kullanarak IBM Connections Social Cloud uygulamasında birden çok dosyayı düzenleyebilirsiniz.

Düzenleme için desteklenen dosya biçimleri:
 • Microsoft Word 97~2013 (.doc, .docx)
 • MS Excel 97~ 2013 (.xls, .xlsx)
 • MS PowerPoint 97~ 2013 (.ppt, .pptx)
Not: Adobe .pdf dosyalarına açıklamalar ekleyebilirsiniz, ancak içeriği düzenleyemezsiniz.
 1. Dosyalarım, Genel Dosyalar ya da Topluluk Dosyaları'ndan aşağı açılan menüyü açmak için Diğer seçeneğini belirleyin. Düzenle öğesini seçin. Bir dosya ayrıntı sayfasında işlem menüsünden Android işletim sisteminde kalem düğmesini ya da iOS aygıtında Düzenle öğesini de seçebilirsiniz.
  Not: Düzenleme için geçersiz bir dosya türündeki dosyalar karartılır ve seçilemez.
 2. Düzenleyicide daha çok dosya açmak için:
  1. Düzenleyicide gezinme çubuğunda Dosyalar simgesine dokunun.
  2. Düzenlenecek diğer dosyalara göz atmak üzere Connections Social Cloud Dosyalar ygulamasını başlatmak için Dosyaları Aç seçeneğine dokunun.
 3. Diğer menüsünden Açık Dosyaları Görüntüle seçeneğine dokunarak düzenlemekte olduğunuz tüm dosyaları görüntüleyebilirsiniz.
 4. Düzenlerken değişiklikleri kaydetmek için Diğer menüsünden Kaydet seçeneğine dokunun.
 5. Bilgi ekleme ve değişiklik yapmayı tamamladığınızda değişikliklerinizi Connections Social Cloud Files konumuna kaydedin:
  • Diğer menüsünden Kaydet seçeneğine dokunun.
  • Connections Social Cloud karşıya yükleme açılan penceresinde yeni dosya sürümü için isteğe bağlı özellikleri girin.
  • Kaydet düğmesine dokunun. Dosya karşıya yüklendiğinde Dosyalarım'da en son bulunduğunuz konuma kaydedilir.
   Değişiklikleriniz karşıya yüklenir ve yeni sürüm olarak Connections Social Cloud Files'a kaydedilir. Bu da paylaştığınız okuyucuların karşıya yüklenen dosyayı görüntülemesini veya karşıdan yüklemesini sağlar. Okuyucuların Connections Social Cloud Dosyalar mobil uygulamasında bunu görüntüleyebilmesi için dosya sahibi ya da bir düzenleyicinin dosyayı karşıya yüklemesi gerekir.
   Not: Bir dosyanın Sahip ve Düzenleyicileri bir dosyada değişiklik yapabilir.
   Not: Yayınlanan her sürüm için, dosyayı izleyenlere bildirimler gönderilir.
   Not: Bir belgeyi kaydederken ilgili Office biçimi olarak kaydedin.
 6. Başka bir kullanıcı düzenlemekte olduğunuz bir dosyaya değişiklikleri yüklerse, dosya ayrıntıları bilgilerinden önce bir bildirim görüntülenir. Eski sürümü düzenlemeye devam edebilir, daha yeni sürümü açabilir ya da eski sürüm için düzenleme oturumunu iptal edebilirsiniz.
 7. Düzenleyiciden bir dosyayı kaldırmak için düzenleyicide Diğer menüsüne dokunun ya da Dosyaları Aç görünümünde dosya küçük resminde Diğer menüsüne dokunun. Kapat düğmesine dokunun. Dosya düzenleyiciden kaldırılır, ancak Connections Social Cloud uygulamasından kaldırılmaz.

Bildirimler

Bu bölümdeki bilgiler, ABD'de kullanıma sunulan ürün ve hizmetlere ilişkindir.

IBM, burada anılan ürünleri, hizmetleri ve özellikleri diğer ülkelerde satışa sunmamış olabilir. Şu anda bölgenizde sunulan ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almak için yerel IBM temsilcinize danışın. IBM ürünlerine, programlarına ya da hizmetlerine yapılan göndermeler, yalnızca o IBM ürününün, programının ya da hizmetinin kullanılabileceğini anlamına gelmez. IBM'in fikri mülkiyet hakları göz önünde bulundurularak, aynı işlevi gören farklı ürün, program ya da hizmetler de kullanılabilir. Ancak, IBM dışı ürün, program ya da hizmetlerle gerçekleştirilen işlemlerin değerlendirilmesi ve doğrulanması kullanıcının sorumluluğundadır.

IBM'in bu belgedeki konularla ilgili patentleri ya da patent başvuruları olabilir. Bu belgenin size verilmiş olması size bu patentlerin lisansının verildiği anlamına gelmez. Lisans sorularınız için aşağıdaki adrese yazılı olarak başvurabilirsiniz:

IBM Director of Licensing
IBM Corporation
North Castle Drive, MD-NC119
Armonk, NY  10504-1785
ABD

Çift bayt karakter takımının (DBCS) kullanıldığı bilgilerle ilgili lisans soruları için, ülkenizdeki IBM'in Fikri Haklar (Intellectual Property) bölümüyle bağlantı kurun ya da sorularınızı aşağıdaki adrese yazın:

Intellectual Property Licensing
Legal and Intellectual Property Law
IBM Japan Ltd.
19-21, Nihonbashi-Hakozakicho, Chuo-ku
Tokyo 103-8510, Japonya

IBM BU YAYINI, OLDUĞU GİBİ, HİÇBİR KONUDA AÇIK YA DA ÖRTÜK GARANTİ VERMEKSİZİN SAĞLAMAKTADIR; TİCARİ KULLANIMA UYGUNLUK AÇISINDAN HER TÜRLÜ GARANTİ VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK İDDİASI AÇIKÇA REDDEDİLİR. Yargı yetkili bazı bölgeler, belirli işlemler için açık veya zımni garantilerden muaf olunmasına izin vermemektedir, bu nedenle bu beyan sizin için geçerli olmayabilir.

Bu yayında teknik yanlışlıklar ya da yazım hataları olabilir. Buradaki bilgiler düzenli aralıklarla güncellenir ve belgenin yeni basımlarına eklenir. IBM bu belgede sözü edilen ürün ve/ya da programlarda istediği zaman duyuruda bulunmaksızın geliştirme ve değişiklik yapabilir.

Bu bilgi içinde bulunan, IBM'e ait olmayan bir web sitesine yapılan başvurular, yalnızca kolaylık sağlamak içindir ve IBM'in bu türden web sitelerinin kullanımını onayladığı ya da kabul ettiği anlamına gelmez. Bu web sitelerindeki malzemeler, bu IBM ürününe ilişkin malzemelerin bir parçası değildir ve bu web sitelerinin kullanılmasıyla ilgili risklerin sorumluluğu size aittir.

IBM, sağladığınız bilgilerden uygun bulduklarını, size herhangi bir sorumluluk yüklemeden kullanabilir ya da dağıtabilir.

Bu programın lisans sahipleri (i) bağımsız olarak yaratılan programlarla diğer programlar arasında (bu program da içinde olmak üzere) bilgi değiş tokuşunu ve (ii) değiş tokuş edilen bilginin karşılıklı kullanımını etkinleştirmek amacıyla bilgi edinmek için aşağıdaki adrese başvurmalıdırlar:

IBM Director of Licensing
IBM Corporation
North Castle Drive, MD-NC119
Armonk, NY  10504-1785
ABD

Bu tür bilgiler, ilgili kayıt ve koşullara tabi ve bazı durumlarda bedelli olarak edinilebilir.

Bu belgede açıklanan lisanslı program ve bu programla birlikte kullanılabilecek tüm lisanslı malzeme, IBM tarafından IBM Müşteri Sözleşmesi, IBM Uluslararası Program Lisansı Sözleşmesi ya da eşdeğer sözleşmelerin kayıt ve koşulları altında sağlanır.

Sözü edilen performans verileri ve müşteri örnekleri yalnızca gösterme amaçlı olarak sunulmuştur. Belirli yapılandırma ve işletim koşullarına göre gerçek performans sonuçları değişebilir.

IBM dışı ürünlerle ilgili bilgiler, bu ürünleri sağlayan firmalardan, bu firmaların yayın ve belgelerinden ve genel kullanıma açık diğer kaynaklardan alınmıştır. IBM, bu ürünleri test etmemiştir ve performansın, uyumluluğun ya da IBM dışı ürünlerle ilgili diğer iddiaların doğruluğunu onaylayamaz. IBM dışı ürünlerin yetenekleriyle ilgili sorular, bu ürünlerin sağlayıcılarına yöneltilmelidir.

IBM'in gelecekteki yönelimi ya da niyetine ilişkin belirtimler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir ya da geri çekilebilir ve yalnızca hedefleri gösterir.

Bu bilgiler, günlük iş operasyonlarında kullanılan raporları ve veri örneklerini içerir. Mümkün olduğunca tam olarak açıklayabilmek için bu örneklerde, kişi, şirket, marka ve ürün adları kullanılmıştır. Bu adların tümü kurgudur ve gerçek kişi ya da kuruluşlara benzerliği tamamen rastlantısaldır.

Ticari Markalar

IBM, IBM logosu ve ibm.com, International Business Machines Corp.'un dünyanın birçok yetki bölgesindeki ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır. Diğer ürün ve hizmet adları IBM'in ya da diğer firmaların ticari markaları olabilir. IBM ticari markalarının güncel listesi "Copyright and trademark information" ("Telif ve ticari marka bilgileri") başlığı altında http://www.ibm.com/legal/copytrade.shtml web adresinde bulunur.

Microsoft ve Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır.

Java™ ve tüm Java tabanlı ticari markalar, Oracle ve/veya iştiraklerinin ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır.

Ürün belgeleri için kayıt ve koşullar

Bu yayınların kullanılmasına aşağıdaki kayıt ve koşullar çerçevesinde izin verilmiştir.

Uygunluk

Bu kayıt ve koşullar, IBM web sitesinin kullanımına ilişkin kayıtlara ektir.

Kişisel kullanım

Tüm telif hakkı bilgilerinin korunması koşuluyla, bu yayınları kişisel, ticari olmayan kullanımınız için çoğaltabilirsiniz. IBM'in açık izni olmadan bu yayınları veya bu yayınların herhangi bir bölümünü dağıtamaz, görüntüleyemez ya da bunlardan türetilen işler oluşturamazsınız.

Ticari kullanım

Tüm fikri mülkiyet ve sahiplik bilgilerinin ve bildirimlerinin korunması koşuluyla, bu yayınları yalnızca firmanız içinde çoğaltabilir, dağıtabilir ve görüntüleyebilirsiniz. IBM'in açık izni olmadan, bu yayınları veya bu yayınların herhangi bir bölümünü teşebbüsünüzün dışında çoğaltamaz, dağıtamaz, görüntüleyemez ya da bunlardan türetilen işler oluşturamazsınız.

Haklar

Bu izinde açıkça belirtilmesi dışında, yayınlara veya burada yer alan bilgilere, verilere, yazılıma veya diğer fikri mülkiyet haklarına açık veya zımni hiçbir izin, lisans veya hak verilmez.

Yayınların kullanımı çıkarlarına zarar verdiği ya da IBM tarafından yukarıdaki yönergelere düzgün bir şekilde uyulmadığının belirlendiği her durumda, IBM, burada verilen izinleri istediği zaman, kendi kararı doğrultusunda geri çekme hakkını saklı tutar.

ABD'deki tüm ihracat yasaları ve düzenlemeleri de dahil olmak üzere, yürürlükteki tüm yasalarla tam uyumlu olması koşulu dışında, bu bilgileri karşıdan yükleyemez, ihraç edemez veya başka bir ülkeye yeniden ihraç edemezsiniz.

IBM BU YAYINLARIN İÇERİĞİ HAKKINDA HİÇBİR GARANTİ VERMEZ. BU YAYINLAR, HAK İHLALİ YAPILMAYACAĞINA DAİR GARANTİLERLE TİCARİLİK VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK İÇİN ZIMNİ GARANTİLER DE DAHİL OLMAK VE FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK YA DA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN "OLDUĞU GİBİ" ESASIYLA SAĞLANMAKTADIR.

IBM Çevrimiçi Gizlilik Bildirimi

Hizmet olarak yazılım çözümleri de dahil olmak üzere IBM Yazılım ürünleri ("Yazılım Ürünleri") ürün kullanımı bilgilerini toplamak, son kullanıcı deneyiminin geliştirilmesine yardımcı olmak ve son kullanıcıyla etkileşimleri veya diğer amaçlar için etkileşimleri uyarlamak için tanımlama bilgilerini ya da diğer teknolojileri kullanabilir. Yazılım Ürünleri çoğu durumda kimlik bilgilerini toplamaz. Yazılım Ürünlerimiz'den bazıları kimlik bilgileri toplamanızı sağlamaya yardımcı olabilir. Bu Yazılım Ürünü kişisel bilgileri toplamak için tanımlama bilgilerini kullanıyorsa, bu olanağın tanımlama bilgilerini kullanımıyla ilgili belirli bazı bilgiler aşağıdaki üç paragrafta verilmiştir.

Dağıtılan yapılandırmalara bağlı olarak bu Yazılım Olanağı, oturum yönetimi, kullanıcı için geliştirilmiş kullanılabilirlik, tek oturum açma yapılandırması amaçlarıyla ve kullanım izlemeye veya diğer işlevlere ilişkin amaçlarla her bir kullanıcının, kullanıcı adını veya diğer kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini toplayan oturumlar ve kalıcı tanımlama bilgileri kullanabilir. Bu tanımlama bilgileri devre dışı bırakılabilir, ancak bunlar devre dışı bırakıldığında etkinleştirdikleri işlevsellik de ortadan kaldırılır.

Bu Yazılım Ürünü için konuşlandırılan yapılandırmalar size bir müşteri olarak tanımlama bilgilerini ve diğer teknolojileri kullanarak son kullanıcıların kimlik bilgilerini toplama yeteneği sağlıyorsa, bildirme ve rıza gereklilikleri de içinde olmak üzere bu tür verilerin toplanmasına ilişkin yasalar konusunda hukuki görüş almanız gerekmektedir.

Tanımlama bilgileri de dahil olmak üzere, farklı teknolojilerin bu amaçla kullanıma ilişkin daha fazla bilgi almak içinhttp://www.ibm.com/privacy adresinde yer alan IBM’in Gizlilik İlkesine ve http://www.ibm.com/privacy/details adresinde yer alan IBM’in Çevrimiçi Gizlilik Bildirimine ve http://www.ibm.com/software/info/product-privacy adresinde yer alan “Tanımlama Bilgileri, Web İşaretçileri ve Diğer Teknolojiler” ve “IBM Yazılım Ürünleri ve Hizmet Olarak Sağlanan Yazılım Gizlilik Bildirimi” başlıklı bölümlere bakın.