IBM Lotus Symphony


Slayt Küçük Resimleri

Bir sunuma ilişkin slayt küçük resimlerini görüntüler.

Bu komut, sunumunuzdaki tüm slaytların bir küçük resim görünümünü sağlar. Slayt Küçük Resimleri ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:
Not: Slayt Küçük Resim özelliği, Slayt Sıralayıcısı Görünümü içinde kullanılamaz.

Bu komuta erişmek için...

Görünüm > Slayt Küçük Resimleri seçeneklerini belirleyin.

Slayt Küçük Resimleriyle Çalışma

Bir slayt oluşturmak için: Var olan bir slaydı sağ tıklatın ve seçili slayttan sonra yeni bir slayt eklemek için bağlam menüsünden Slayt Oluştur seçeneğini belirleyin. İsteğe bağlı olarak önce Slayt Küçük Resim panosunda herhangi bir yere tıklatıp sonra da bağlam menüsünden Slayt Oluştur seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Bir slaydı yinelemek için: Var olan bir slaydı sağ tıklatın ve bağlam menüsünden Slaydı Yinele seçeneğini belirleyin.

Bir slaydı gizlemek için : Var olan bir slaydı sağ tıklatın ve bağlam menüsünden Slaydı Gizle seçeneğini belirleyin.

Bir slaydı yeniden adlandırmak için: Var olan bir slaydı sağ tıklatın ve bağlam menüsünden Slaydı Yeniden Adlandır seçeneğini belirleyin.

Slaytları düzenlemek ve yeniden ayarlamak için: Sol fare düğmesini kullanın ve bir slaydı başka bir konuma taşımak için tıklatıp sürükleyin. Birden çok slaydı seçmek için Ctrl + Sol tıklatma işlevini kullanın.

Slaytları silmek, kesmek, kopyalamak ve yapıştırmak için: Sol fare düğmesini kullanın ve bir slaydı seçmek için tıklatın. Birden çok slaydı seçmek için Ctrl + Sol tıklatma işlevini kullanın. Daha sonra, sağ tıklatın ve bağlam menüsünden istediğiniz işlevi seçin.

Slayt Küçük Resimlerine ilişkin varsayılan konum sol tarafta dikey olarak yerleştirmedir. Diğer bir yöntem olarak, Slayt Küçük Resimleri sağ tarafa dikey olarak, üstteki araç çubuğunun alt kısmında yatay olarak ve alttaki durum çubuğunun üstünde yatay olarak da yerleştirilebilir.


Ürün Geribildirimi | Ek Belge | Ticari Markalar